1. POMAGA RADZIĆ SOBIE ORGANIZMOWI ZE STRESEM

Wiele badań wykazuje, że żeń-szeń pomaga organizmowi wytrzymać większe stresy, pozwalając hormonom stresowym, które pojawiają się w sytuacjach „postrzeganego zagrożenia”, aby mogły szybciej powrócić do normalnego poziomu.

W normalnych warunkach poziom adrenaliny we krwi i hormonów stresu jest niski, ale obecność stresorów, gruczołów nadnerczy w organizmie natychmiast uwalnia hormony stresowe do krwiobiegu, powodując reakcję na walkę. Kiedy minie postrzegane zagrożenie, hormony stresowe powoli osiągają normalny poziom. Jeśli podawany jest wyciąg z żeń-szenia, dzieje się to samo , z tą różnicą, że w krytycznym momencie uwalniane są do krwiobiegu większe ilości hormonu stresowego, a później szybciej zachodzi normalizacja. Naukowcy twierdzą, że żeń-szeń działa na osi podwzgórzowo-przysadkowej i na gruczoły nasienne w celu zwiększenia metabolizmu i pomagania organizmom osiągnąć równowagę, gdy są one zestresowane.

1. POMAGA RADZIĆ SOBIE ORGANIZMOWI ZE STRESEM
2. POBUDZA WITALNOŚĆ ORGANIZMU

W 1948 r. Brekhman, radziecki naukowiec, przeprowadził eksperymentalne próby na 100 sowieckich żołnierzach.

Kilka godzin przed rozpoczęciem wyścigu o długości 3 km, połowa z nich otrzymała wyciąg z żeń-szenia, a grupa kontrolna placebo. Żaden z żołnierzy nie wiedział, co pije. Żołnierze, którzy otrzymali wyciąg z żeń-szenia, zakończyli wyścig w 14 minut i 33 sekundy, podczas gdy pozostali żołnierze dobiegli 53 sekundy później

2. POBUDZA WITALNOŚĆ ORGANIZMU
3. OBNIŻA ZMĘCZENIE

Ten sam sowiecki naukowiec, Brekhman, przeprowadzał próby wytrzymałościowe ze sportowcami, którzy zażywali żeń-szeń, jako suplement diety zmniejszający zmęczenie i wpływający korzystnie na kondycję.

Brekhman podsumował wyniki swoich badań w celu sprawdzenia jego właściwości zmniejszających zmęczenie w następujący sposób: „Po przeprowadzeniu różnorodnych badań na ludziach stwierdzono, że codzienne podawanie wyciągu z żeń-szenia w okresie od 15 do 45 dni zwiększa się odporność fizyczna i zdolności umysłowe i fizyczne. Wzrost efektywności w pracy odnotowano nie tylko podczas samego zażywania , ale także do półtora miesiąca po zakończeniu badania”.

3. OBNIŻA ZMĘCZENIE
4. POPRAWIA NASTRÓJ

W swoim ośrodku badawczym na Bahamach Ivan Popov podał żeń-szeń 40 pacjentom cierpiącym na depresję. W wyniku tego 26 chorych było w stanie przestać zażywać leki psychoaktywne, a pozostałą część mogła znacząco zmniejszyć dawkę.

4. POPRAWIA NASTRÓJ
5. POPRAWIA PAMIĘĆ I KONCENTRACJĘ

Rosyjski lekarz, Miedwiediew, wykazał w kontrolowanym badaniu przeprowadzonym w 1963 r. na 32 operatorach radiowych, że po podaniu żeń-szenia zrobili mniej błędów, przesyłając zakodowane wiadomości.

5. POPRAWIA PAMIĘĆ I KONCENTRACJĘ
6. ZWIĘKSZA AKTYWNOŚĆ SEKSUALNĄ

Badania opublikowane w American Journal of Clinical Medicine wykazały, że zwierzęta leczone żeń-szeniem miały znacznie większą intensywność seksualną niż te, które nie były leczone. Niedawno wykazano, że związki zawarte w korzeniach ułatwiają przepływ krwi do ludzkiego penisa, sprzyjając erekcji.

6. ZWIĘKSZA AKTYWNOŚĆ SEKSUALNĄ
7. STYMULUJE UKŁAD IMMUNOLOGICZNY

Ekstarkt Panax żeń-szenia wzmacnia aktywność makrofagów i komórek zabójców, specjalne leukocyty, które mogą zniszczyć potencjalne patogeny. Może także naprawić system obrony immunologicznej po tym, jak został naruszony przez zastosowanie cyklofosfamidu.

W kontrolowanym badaniu wykazano, że żeń-szeń zwiększa ochronę przeciw grypie.

Żeń-szeń zwiększa produkcję przeciwciał i interferonu, które są uwalniane przez komórki w celu ochrony ciała przed wirusami. Żeń-szeń jest szczególnie skuteczny w leczeniu nawrotowym opryszczki jamy ustnej. Opryszczka jest zwykle wywoływana przez zmęczenie, stres, choroby zakaźne, narażenie na słońce, cykl menstruacyjny lub przez niektóre rodzaje żywności lub narkotyków.

Szczególnie interesujące jest badanie podkreślające właściwości zapobiegawcze żeń szenia syberyjskiego w leczeniu przeziębienia. W zimie 1972 roku tysiącu górników w mieście syberyjskim codziennie przez dwa miesiące podawano 2 mg ekstraktu żeń szenia . Pod koniec zimy odkryto, że częstotliwość występowania grypy była o jedną trzecią mniejsza u górników , którzy zażywali ekstrakt w odniesieniu do tych, którzy tego nie zrobili. Ten proces powtórzono w różnych warunkach eksperymentalnych i różnych kategoriach pracowników.

7. STYMULUJE UKŁAD IMMUNOLOGICZNY
8. PODNOSI WYNIKI OSIĄGANE W SPORCIE

Rosyjscy sportowcy olimpijscy zażywają żeń-szeń, aby mogli trenować bardziej intensywnie, a także zwiększyć siłę, koncentrację , poprawić wydajność.

Rosjanie wykorzystali wiedzę na temat zdolności przystosowania się człowieka do stresu i podawania żeń-szenia lub eleutherokoksu astronautom w celu zwiększenia ich skuteczności, zwalczania zmęczenia i preferowania ich naturalnego mechanizmu adaptacyjnego. W jednym z wywiadów prasowych w Europie Zachodniej , rosyjski astronauta, Alexander Volvov, który przebywał w kosmosie przez 187 dni, przyznał się, że „przybyliśmy tutaj, aby dzielić się doświadczeniami z tą drogocenną medycyną naturalną. To pomogło nam bardzo przystosować się do braku grawitacji i przywrócenia naszej energii”.

8. PODNOSI WYNIKI OSIĄGANE W SPORCIE
9. ZAPOBIEGA OBJAWOM STARZENIA

W trakcie wielu eksperymentów laboratoryjnych wykazano, że żeń-szeń opóźnia starzenie komórkowe przez wydłużenie żywotności komórek w warunkach stresu krytycznego.

W badaniach klinicznych prowadzonych przez szwajcarskich lekarzy – pięć tysięcy pacjentów z objawami przedwczesnego starzenia wykazało znaczną poprawę po 3-miesięcznym cyklu leczenia żeń-szeniem ze względu na jego saponinę i ginsengosidy Rb1 i Rg1, które mają przeciwutleniające działanie ochronne na wolne rodniki.

Zgodnie ze wskazaniami opartymi na tysiącletnim doświadczeniu tradycyjnej medycyny chińskiej, regularne stosowanie żeń szenia pomaga zwalczyć utratę żywotności, która jest częścią procesu starzenia się.

Co więcej, koncepcja energii tradycyjnej medycyny chińskiej mówi, że korzeń żeń-szenia jest tonizującą i rewitalizującą zasadą, która uzupełnia poziomy energetyczne w tych narządach, które produkują, utrzymują i krążącą energię.

9. ZAPOBIEGA OBJAWOM STARZENIA
10. POMAGA PRZYWRÓCIĆ DO RÓWNOWAGI RÓŻNE PARAMETRY BIOLOGICZNE

Różne badania kliniczne potwierdziły, że specjalne właściwości korzenia żeń-szenia zmniejszają cukry, cholesterol i wszystkie typy tłuszczów we krwi. Ponadto, żeń-szeń zmniejsza agregację płytek krwi i ma właściwości chroniące wątrobę.

10. POMAGA PRZYWRÓCIĆ DO RÓWNOWAGI RÓŻNE PARAMETRY BIOLOGICZNE

ADVANT POLSKA

Nasza firma specjalizuje w dystrybucji produktów spożywczych z segmentu premium. Ofertę dedykujemy klientom, którzy cenią jakość, zdrowie i smak.

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem w Polsce:

Wraz z rozwojem naszej firmy rozszerzamy ofertę o produkty, z którymi się identyfikujemy z uwagi na ich korzystny wpływ na zdrowie konsumentów.

NEWSLETTER

[contact-form-7 id="77" title="Newsletter"]
© 2017 by ADVANT - CREATED BY