Mana Gea

Zobacz stronę producenta »

Mana Gea w starożytnym języku greckim oznacza „Matka Ziemia”

Każda historia ma początek, nasza historia zaczęła się setki lat temu, a my kontynuujemy dziedzictwo: Oliwa z oliwek extra virgin pochodzi z Monemvasii, (Laconia w Grecji), regionu o bogatej historii, tradycji, a także kulturze upraw gajów oliwnych.

Nasz udział w tej historii polega na tym, że stworzyliśmy markę Mana Gea, która pielęgnuje wszystkie wartości towarzyszące temu dziedzictwu. Głównym celem jest udostępnienie dla świata oliwy extra virgin. Proponujemy prostotę i czystość natury. Nasz region jest położony na półwyspie Maleas, naturalnym końcu pasma górskiego Parnonas, który wznosi się nad Zatoką Lakońską. Geograficzna specyfika tego obszaru wraz z warunkami klimatycznymi przyczyniają się do stworzenia idealnego surowca do produkcji wysokiej jakości oliwy z oliwek, ponieważ oliwki dojrzewają wcześnie i mają wysoki poziom polifenoli. Klimat ma charakter śródziemnomorski z łagodną zimą i ciepłym latem, zapewniając tym samym idealne warunki dla uprawy drzew oliwnych.

Korzyści

Chcemy mieć pewność, że nasi klienci otrzymują najlepszą oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia. Spersonalizowaną. Z tradycyjnych upraw. 100% unikatowej odmiany oliwy z oliwek „Athinolia” i / lub „Koroneiki”. Uzyskane wyłącznie za pomocą środków mechanicznych. Pierwsze tłoczenie przeprowadzone na zimno i / lub niefiltrowane. W pełni zrównoważony smak. W ciemnej szklanej butelce, aby zachować świeżość. Naturalnie niska kwasowość (średnio 0,3% , ale także 0,2% – w zależności od roku zbiorów). Wysokie poziomy polifenoli. Bogate w węglowodory, a zwłaszcza skwalen i sterole. Doskonałe cechy jakościowe. Butelkowane w Monemvasii- Laconia, Grecja.

Oliwa produkowana od setek lat w ten sam sposób , zachowująca tę samą jakość i właściwości.

Grecja ma najdłuższą historię produkcji oliwy z oliwek w porównaniu z jakimkolwiek innym państwem  na świecie. Mana Gea posiada certyfikat P.G.I.Lakonia (chronione oznaczenie geograficzne), wydany przez AGROCERT.

POZNAJ TAKŻE

© 2017 by ADVANT - CREATED BY